Elvita Aktiwer – skuteczna odpowiedź na europejskie wymogi

Niebawem rolnicy zmierzą się z wyzwaniem, które stanowi „Europejski Zielony Ład”. Zgodnie z jego założeniami m.in. trzeba będzie znacząco ograniczyć stosowanie nawozów, środków ochrony roślin, a także straty pokarmowe, bez zmniejszenia żyzności gleby. Rozwiązaniem, które pozwoli skutecznie i bezproblemowo sprostać unijnym wymogom jest Elvita Aktiwer.
 

Elvita Aktiwer to nawóz dolistny na bazie makro- i mikroelementów oraz wapnia, który wyróżnia się niskim pH, a także posiada właściwości kondycjonujące.
 

Kompleksowe odżywienie plantacji

Elvita Aktiwer zapewnia kompleksowe odżywienie upraw w dowolnym momencie wegetacji.

Nawóz dostarcza azot, fosfor, potas, mikroelementy oraz wapń. Ostatni z wymienionych składników jest powszechnie znany w uprawach warzywniczych. W rolniczych jego rola była dotychczas niedoceniana. Wapń wpływa na wzmocnienie struktury tkanek, zwiększa odporność na patogeny i przymrozki, a jednocześnie jest bardzo słabo przemieszczany między organami.
 

Podniesienie skuteczności zabiegów insektycydowych

Elvita Aktiwer wykazuje silne właściwości kondycjonujące. Obniżając pH roztworu, stwarza optymalne środowisko do działania insektycydów wykazujących największą skuteczność w przedziale pH 4-6, dzięki temu podnosi efektywność wykonywanych zabiegów.
 

Poprawa mieszalności substancji

Właściwości kondycjonujące Elvity Aktiwer mają ogromne znaczenie w trakcie tworzenia mieszanin jednozbiornikowych. Obniżając pH cieczy roboczej, nawóz minimalizuje ryzyko wytrąceń, stąd umożliwia zastosowanie kilku substancji w jednym zabiegu.